محصولا کشاورزی

* خرما
– کبکا

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

خرما از ارزش غذایی خوبی برخوردار است و باید آن را در هرم مواد غذایی میوه به حساب آورد. با توجه به کوچکی هر عدد خرما، هر واحد آن شامل دو تا سه عدد خرما است

– کلیته

خرمای کلوته یکی از خرماهای صادراتی استان کرمان می باشد این خرما از نوع تر که دارای خارک قرمز و همواره رطب و خرمای آن به رنگ سیاه می باشد.شباهت این گونه خرما با خرمای مضافتی به حدی می باشد به طوری که در بعضی از نقاط مردم قادر به تشخیص این دو گونه خرما نمی باشند

– مضافتی
co658
خرمای مضافتی بم منسوب به خرمای شهرستان بم یکی از محصولات خرمای ایران می‌باشد. این نوع خرما با توجه به رطوبت بالا به عنوان خشکبار محسوب نشده و شرایط نگهداری ان در دمای بین -۵ تا ۵ درجه سانتی گراد می‌باشد، در حال حاضر این خرما در برندهای مختلف در بازارهای داخلی کشور ایران و بازارهای بین‌المللی به فروش می‌رسد.

* کشمش

– کاشمری

download-1
ه علاوه در کشمش مقادیر کمی از ویتامین A و مقادیر مناسبی ویتامین B دارای ویتامین
چون این ماده غنی از کالری است، برای کسانی که مبتلا به افسردگی -دلشوره – تشویش و مشکلات عصبی هستند بسیار مناسب است.

– گلدین

کشمش، میوه خشک مغذی است و مانند دیگر خشکبارها در تمام سال یافت می شود. یک غذای پر انرژی، کم چرب و کم سدیم می باشد. بنابراین برای افرادی که رژیم های کم سدیم را باید رعایت کنند، خوردن کشمش بسیار مفید می باشد

* پسته
-طبیعی
co804
پسته یکی از اعضای مهم و ثابت آجیل ایرانی است که میزان پتاسیم آن با این جثه کوچک برابر با پتاسیم پرتقال است و به علت داشتن مواد مغذی از اهمیت بسیاری برخوردار است
خواص داروئی پسته
مصرف پسته در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی تاثیر بسزایی دارد.همچنین برای آرامش و تنظیم ضربان قلب و آرام کردن اعصاب مفید است و کلسترول بد را کاهش می دهد.
– مغز پسته به علت داشتن آهن خون ساز است و آنهایی که مبتلا به کم خونی هستند باید حتما روزانه مقداری پسته بخورند.
– خوردن پسته نیروی جنسی را تقویت می کند.
– مغز و ذهن را تقویت می کند.
– برای آرامش قلب و آرام کردن اعصاب مفید است.
– برای باز کردن مجاری کبد مصرف پسته توصیه می شود.
– پسته معده را تقویت می کند.
– برای تسکین سرفه مفید است.
– اسهال معمولی و اسهال خونی را درمان می کند.
– جوشانده پوست درخت پسته برای برطرف کردن خارش اعضای تناسلی زنان مفید است.
– جوشانده پوست و برگ درخت پسته برای رفع درد و خارش مقعد مفید است.
پسته چون حاوی مواد مغذی مناسب به همراه ویتامین ها بوده و کالری بالایی دارد ، مصرف آن به ورزشکاران، دانش آموزان، نوجوانان به خصوص در سنین رشد و به زنان باردار و شیرده توصیه می شود
در صورت ادامه مصرف پسته در طولانی مدت می توان به بهبودهای حاصل شده در فشارخون زمان خواب، واکنش عروق به اضطراب و کنترل فشار قلب امیدوار بود.

پسته‏هاي آب خندان (یخ ترکان)

download

خندان بودن پسته يكي از ويژگيهاي اصلي آن است كه صرفنظر از ساير ويژگيها به تنهائي تأثير قابل ملاحظه‏اي در تعيين قيمت آن در تجارت بين‏المللي دارد. اگر چه اين ويژگي يك پديده طبيعي است كه با رسيدن پسته همراه است ولي نوسانات جوي، خصوصيات رقم كشت شده فقر و غناي خاك، نحوه داشت، زمان برداشت و ساير علل شناخته يا ناشناخته ديگر تأثير مهمي در نسبت پسته‏هاي خندان و ناخندان دارد و به هر صورت همه ساله بخشي از پسته برداشت شده ناخندان است كه عمدتأ به طرق مصنوعي خندان مي‏گردد.

خندان كردن مصنوعي پسته‏هاي ناخندان از ديرباز مورد توجه و عمل بوده و براي اين منظور روشها و وسايل گوناگوني اعم از دستي يا مكانيكي و غير آن مورد استفاده قرار گرفته است. يكي از روشهائي كه به دليل آساني و ارزاني در سالهاي اخير متداول گشته روش يخ تركان يا آب خندان است كه بطور خلاصه شامل خيس كردن پسته در آب يخ و قرار دادن بعدي آن در معرض گرماي آفتاب يا گرماي مصنوعي مي‏باشد.

هرچند با استفاده از اين روش اغلب پسته‏هاي ناخندان به راحتي و با صرف هزينه ناچيزي خندان مي‏شود ولي طعم و بوي پسته‏هائي كه با اين روش خندان شده باشد اكثرا به سرعت برگشته و نامطلوب مي‏گردد و از آنجا كه اختلاط اين پسته‏ها با پسته‏هاي طبيعي خندان سبب تنزل كيفيت آن مي‏گردد، لذا در اختيار داشتن روشي براي تشخيص و تفكيك اين قبيل پسته‏ها ضروري می باشد.

روش تشخيص پسته‏هاي آب خندان از پسته‏هاي طبيعي خندان (تدوين شده بوسيله كميسيون فني خشكبار)

اساس تشخيص پسته‏هاي آب خندان از پسته‏هاي طبيعي خندان بر مبناي تغييرات فيزيكي، شيميائي است كه در نتيجه آب خندان كردن در پسته به وجود مي‏آيد اين تغييرات عمدتأ شامل موارد زير مي‏باشد:

۱- پوست سخت پسته با فشار بين انگشتان بطور كامل بسته مي‏شود.

۲- سطح داخلي پوست سخت نسبت به سطح خارجي آن تيره‏تر (كدر) مي‏شود.

۳- پوست نرم (پوست مغز پسته) با مختصر فشار انگشتان جدا مي‏شود كه اين حالت معمولا با خرد شدن مغز پسته نيز همراه است.

۴- طعم و بوي پسته از حالت طبيعي به طعم تند و بوي غيرطبيعي نامطبوع تغيير مي‏كند. ( بوي رطوبت ) يادآوري – پسته‏هاي آب خندان تمامي مشخصات فوق را دارا مي‏باشد.
پسته یکی از اعضای مهم و ثابت آجیل ایرانی است که میزان پتاسیم آن با این جثه کوچک برابر با پتاسیم پرتقال است و به علت داشتن مواد مغذی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

*رب
– رب ۸۸۰گرمی بریکس (۲۹-۲۷)

4463
– رب استیک بریکس (۳۶-۳۴)

images